Moje graty :)WSTECZ POWRÓT DALEJ


C. Różności, Przeglądy - Toshiba T1100Plus.


Okresowe sprawdzenie.
Toshiba T1100Plus przegląd.


Ogólny opis laptopa znajdziecie tutaj: Toshiba T1100Plus opis.
Celem rozkręcenia laptopa jest sprawdzenie stanu akumulatorka 2,4V. Jest on wlutowany na płycie pod napędami FDD.

To zaczynamy dobierać się do środka laptopa. Wykręcamy 4 śruby od spodu (na czerwono śruby 1-4, śrubę zieloną A wykręcamy później - trzyma stelarz pod baterię i mocowania 2xFDD), a następnie trzy na tylnej ściance.

Górę laptopa z matrycą trzyma jeszcze zatrzask po lewej stronie przed potencjometrami (zd).


Wygodnie jest odchylić górę z otwarta matryca na lewa stronę - uwaga na przewody matrycy zd). Po podniesieniu dolnej krawędzi klawiatury wysuwamy ją z zagłębienia listwy z diodami. Klawiatura wpięta jest do płyty głównej taśmą. Taśmę można wysunąć z gniazda po zwolnieniu zacisku.
Teraz możemy wysunąć i odpiąć listwę z diodami sygnalizującymi - nie jest przykręcona. Łaczy ją z płytą przewód z wtyczką (wielowtyk). Widać teraz wielowtyk matrycy PJ2. Odpinamy PJ2. Zostaje nam tylko dół laptopa :).

Płyta główna widoczna w całości. Zwracają uwagę wyraźne opisy elementów płyty - gniazd wtykowych, portów zewnętrznych czy części elektronicznych np. jest opis CPU przy procesorze M80C86-2.
Na akumulatorku niewielki nalot. Aku... nie jest spuchnięty. Jeszcze działa. Zastanawiam się czy go zastąpić ogniwem wymiennym. Moim zdaniem bateria 2,4V głównie podtrzymuje zegar laptopa. Przy kolejnym przeglądzie musze ją wymontować. Jej brak nie wpłynie na pracę laptopa a pozwoli na spokojne przechowywanie sprzętu. Wartość 2,4V wskazuje, że trzeba zastosować dwa ogniwa 1,2V. Dostępność pojemników podpowiada wybór 2xAAA. AAA pasują wielkościowo i pojemnościowo.


Przydatne (i ja tu byłem i sprawdziłem):

Zobacz sam:Galeria zdjęć: Toshiba T1100PlusGÓRA