Moje graty :)



WSTECZ POWRÓT DALEJ


E. Różności, Drobne roboty - Armada 1130T nie działa.


Wymiana baterii BIOS w Compaq Armada 1130T i rozwiązanie problemu ze startu system po hibernacji.





Compaq Armada 1130T trafia nastół.


Diagnoza:
1. Armada 1130T po odpoczynku nie potrafi uruchomić Win98. Start po hibernacji systemu nie powiódł się. Co zobaczyłem na ekranie widac na pierwszych trzech zdjęciach. Pominięcie hibernacji i normalny start nie wyszedł :( a propozycja do ponownej instalacji Win98 nie była ciekawa - postanowiłem wyjąć dysk HDD i sprawdzić na innym komputerze.
2. Dodatkowo komputer nie trzyma ustawień daty i czasu, sprawdza dysk czyli bateria BIOS do wymiany.

Jak dostać się do środka po odkręceniu 7 śrub zobacz tutaj - oryginalne śruby tego modelu są na imbusy. Mój pomocnik nie posiada wszytkich sprawnych gniazd na śruby. Jest skręcany 4 śrubami. Oryginalnie mamy 7 śrub o jednakowej długości. Przed rozkręceniem przydatne jest zapoznanie z instrukcją COMPAQ ARMADA 1100 FAMILY OF PERSONAL COMPUTERS MAINTENANCE i Compaq serii 400. W serii 1100 dosęp do dysku HDD jest możliwy po zdemontowaniu klawiatury a w serii 400 dostęp do kieszeni HDD jest jest od spodu laptopa po zdemontowaniu osłony. Rysunek 5-16 przedstawia sposób zdjęcia klawiatury (po odkręceniu śrub rys. 5-14 i odchyleniu matrycy o kąt 135 stopni). Równoczesne (z obydwu stron) podniesienie klawiatury też powinno dać pozytywny efekt (zd).
Wymieniam baterie BIOS. Znajduje sie ona nad dyskiem FDD w brązowym gnieździe baterii. W instrukcji COMPAQ ARMADA 1100 FAMILY OF PERSONAL COMPUTERS MAINTENANCE zobaczycie to na rysunku 5-34 sposób wyjmowania baterii. Bateria typ ... o napięciu 3V. Wystarczy pewnie na kolejne 10 lat.


Przydatne (i ja tu byłem i sprawdziłem):

Zobacz sam:


Galeria zdjęć: COMPAQ Armada 1130T



GÓRA